Preskočiť na hlavný obsah

Paniq room Hanibalov dotyk

V piatok 7.9.2018 sme si objednali paniq room s názvom Hanibalov dotyk v Poprade. Po únikových hrách v Plzni sme sa na ňu tešili. 

Náš päťčlenný tím si všimol, že náš nový sused je podivín. Niektorí naši susedia si všimli, že nový sused o druhej ráno nakladá dvakrát do týždňa veľké čierne vrece do kufra auta. Nášmu tímu to začalo byť podozrivé, až keď začali pribúdať nezvestní v našom meste a polícia na nič nepríde. Až keď nám zmizne kamarát, rozhodneme sa zakročiť a preskúmať dom na vlastnú päsť, kým sused nie je doma. Máme 70 minút, kým sa vráti. Ak sa nám to nepodarí a on je naozaj vrah, tak skončíme v jeho pazúroch. 

Celá hra bola technicky veľmi prepracovaná, na veľmi vysokej úrovni. Tie v Plzni sa jej nevyrovnali. Desili nás výkriky, pohyblivé obrazy s efektmi aj nastrčená pohybujúca mŕtvola. 
Pracovali sme ako včeličky. Zostala som vydesená, keď sme sa neplánovane rozdelili do dvoch miestností. Najviac prekvapená som bola ako "ľahko" sa nám podarilo dostať von. Z predchádzajúcej izby by som sa sama nedostala, bolo to také komplikované. Teraz sme poskladali mapu a sezam sa otvoril! Až som zostala zaskočená z toho. 
Z izby sme sa dostali za 50 minút. Nášho kamoša sme našli a vrah šiel do basy. Nakoniec sme náš úspech oslávili ešte na oslave 50tky. :) 

Úspešný tím po vyriešení prípadu 


Paniq room Tajomná katakomba v Poprade
Escape room Sherlocked v Plzni
Escape room Medex v Plzni

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Čitateľský denník od roku 2009 do roku 2017

Čitateľský denník 2009 - spolu 30 Január:  1. Ian McEwan: Betónová záhrada 2. Václav Pankovčín: Tri ženy pod orechom Február:  3. Ján Kamenistý: AVE LÁSKA - 100 najkrajších slovenských ľúbostných básní 20. storočia 4. Longman: English Fairy Tales 5. Kamil Peteraj: Breviár lásky 6. Barbara Cartlandová: Pôvab a zlo 7. Ján Kalinčiak: Púť lásky 8. Terézia Vansová: Sirota Podhradských 9. Logman: Alice in Wanderland 10. Biblia: Tobiáš 11. Biblia: Ester Marec:  12. Jozef Miloslav Hurban: Olejkár 14. Biblia: Kniha proroka Joela 15. Samo Chalupka: Turčin Poničan 16. Samo Chalupka: Mor ho! 17. Samo Bohdan Hroboň: Krajalik 18. Ján Botto: Žltá ľalia 19. Ján Botto: Margita a Besná 20. Samo Chalupka: Boj pri Jelšave 21. Ján Kalinčiak: Milkov hrob 22. Jozef Miloslav Hurban: Od Silvestra do Troch kráľov 23. Jonáš Záborský: Chruňo a Mandragora 24. Jonáš Záborský: Faustiáda 25. Biblia: Kniha proroka Ozeáša Apríl:  26. Andrej Sládkovič: Detvan 27. Ján Botto: Lucijiný stol

Jesenné nástenky

Každoročne sa začiatok školského roka začína prípravami, ktoré my učitelia robíme ešte v auguste. Jednou z nich je aj výzdoba triedy a príprava nástenky.  Toho roku nám vymenili triedy, takže školský rok začíname na novom mieste.  Tému násteniek som si zvolila jeseň a Slovensko - naša krajina.  Celkom sa mi podarili, čo poviete? 

SLOVENSKÁ VYREZÁVANÁ TEKVICA/Slovak carved pumpkin

Vyrezávanie Halloween má korene v ponahskom sviatku Samhain, ktorý sa oslavoval ako nástup zimy a začiatok keltského nového roku. V tomto období bol závoj oddeľujúci živých od mŕtvych najtenší a svetlom smrteľníkov sa potulovali duchovia. Ľudia sa prezliekali do masiek, aby odohnali neprajných zosnulých. Napriek tomu, že Halloween je americký sviatok, obdobie jesene a aj obdobie dušičiek sa mi začína spájať s tekvicou. Žiarivá oranžová farba tekvice sa mi spája s padajúcimi listami, opadanými šiškami, ježkami, či šípkami. Tekvica, umelá či jedlá, je top dekorácia jesene u nás doma.  Tekvicu sme si už dvakrát vyrezávali. A vždy s netradičným motívom anjela a hviezdičiek. Načo bosorky? Martin hovorí, že jedna v dome stačí jedna. Takže sme si ukradli americký symbol Halloweenu a poslovenčili sme si ju do našej domácnosti. A veľmi sa z nej každý rok tešíme. Navyše sme si ju umiestnili na priestranné miesto, takže sme sa tešili z obrazov na stene. A čo si viac môžete priať ako ná